Чому варто вибрати керамічний блок HELUZ, а не інший стіновий матеріал

Чому варто вибрати керамічний блок HELUZ, а не інший стіновий матеріал

Газобетон порівняно новий матеріал (винаходу близько 100 років). Через відносно просту технологію і дешевизну кінцевого продукту, газобетон поряд з такими традиційними стінними матеріалами як цегла та дерево став досить поширеним будівельним матеріалом. Найчастіше з газобетону будують виробничі та господарські споруди, а також соціальне житло.

При будівництві комерційного житла деякі інвестори використовують в своїх проектах газобетон для збільшення власного прибутку (іноді якість збудованого житла їх не цікавить). На жаль, переваги газобетону вичерпуються його низькою ціною, тому багато його рекламованих переваг меркнуть при реальному аналізі:

Вологість.

Теплопровідність пористих будівельних матеріалів дуже сильно залежить від їх вологості. Більше вологість → більше теплопровідність → низькі теплоізоляційні характеристики будівельного матеріалу. Відпускна вологість газобетону з заводу 35% (декларована 6%), але вона встановиться в побудованому будинку приблизно через 6-7 років, тобто реальні тепловтрати через стіни будуть в рази більше. Також реальна вага стін (навантаження на фундамент від ваги стін) спочатку будівництва на ≈ 35% більше в разі використання газобетону. Максимальне волого утримання  будівельних матеріалів досягається в березні, в кінці опалювального сезону: керамічної цегли ≈2%, поризованного керамічного блоку ≈1%, газобетону ≈6% (через ≈ 4-5 років після початку експлуатації будинку). Таким чином, видно, що під час опалювального сезону реальні тепловтрати через огороджувальні стіни, побудовані з використанням газобетону, значно перевищують рекламовані виробниками цифри і істотно вище, ніж в разі цегли керамічної і керамічного поризованного блоку, наприклад HELUZ.

Утворення тріщин

Всі пористы бетони дуже сильно схильні до такого явища як утворення тріщин. Наслідки для стін – тріщини на штукатурці. По-перше: тріщини утворюються через сильну усадку газобетону в період висихання з вологості від 35% до 6%.

Усадочна деформація може досягати 0,4 мм / м.п., Тобто поверх після висихання «сяде» на 1,2 мм. Це величина взагалі-то невелика, але штукатурка чутлива до таких деформацій і розтріскується, тому всюди на стінах необхідно застосовувати армуючу сітку під штукатурку, і не поспішати з облицюванням плитками внутрішніх стін. По-друге, відбувається тривала усадка під навантаженням, тобто деформація повзучості, яка характерна для всіх видів бетонів. По-третє, відбувається тривала усадка, пов’язана зі зменшенням обсягу газобетону під час карбонізації. Це явище розглянемо більш детально нижче.

Карбонізація газобетону.

Суть явища в наступному – з плином часу гашене вапно, що входить до складу газобетону (пінобетону) завдяки підвищеній пористості виробів, вступає в реакцію з вуглекислим газом (з атмосфери) і перетворюється в малостійкий карбонат кальцію. Швидкість реакції контролюється дифузією молекул вуглекислого газу до гашеного вапна і тому зміна складу газобетону відбувається повільно і непомітно, як вплив радіації, наприклад. Що відбувається при цьому, які наслідки?

  1. зменшення міцності газобетону на 20-50%. На 35% в середньому. Декларована початкова міцність газобетону в середньому 30кг / см2. В кінцевому підсумку міцність може зменшитися (30 × 0,35) = до 19,5кг / см2.
  2. збільшення щільності газобетону на 13%.
  3. збільшення теплопровідності газобетону на 20%. Так, наприклад, той же газобетон Д400 через 5-7 років буде мати коефіцієнт теплопровідності не  0,13 в умовах експлуатації, а 0,156.

Щоб задовольняти сучасні вимоги з енергозбереження, розрахуємо необхідну товщину стіни з газобетону: опір тепловтрат огороджувальної стіни з газобетону нормований і обчислюється за формулою: R = d (м) / λ, де (R – обмеження опір тепловтрат стіни ≥ 3,3), d товщина стіни в метрах, λ – коефіцієнт теплопровідності матеріалу стіни. Звідси d (м) = R × λ газобетону дорівнює 3,3 × 0,156 = 0,5148м, тобто товщина стіни з газоблоку, що не вимагає додаткового утеплення, повинна бути не менше 52см, а не 40см, як стверджують виробники газобетону.

Звукоізоляція (шумопоглинання)

Звукоізоляція однорідних стін (з одного матеріалу в один шар) безпосередньо залежить від щільності матеріалу. Блоки керамічні поризовані мають щільність 750кг / м3, а газобетонні блоки Д500, Д400 – 400-500кг / м3, тому звукоізоляція у газобетонних блоків нижче, ніж у поризованої кераміки.

Теплоємність

Теплоємність несучої стіни прямо пропорційна щільності матеріалу стіни і обернено пропорційна до коефіцієнта теплопровідності. Чим більше теплоємність стіни, тим повільніше вона реагує на добові коливання зовнішньої температури, тобто зі збільшенням теплоємності стіни збільшується час охолодження нагрітої стіни. Оскільки теплопровідність поризованої кераміки можна вважати рівною теплопровідності газобетону, то теплоємність блоків поризованої кераміки, наприклад HELUZ вище, тому що щільність поризованої кераміки більше в 1,5 рази. Тобто в схемі «влітку не жарко, взимку не холодно» газобетон виглядає не найкращим чином.

Облицювання фасаду.

Так як огороджувальні стіни, виконані з газобетону, необхідно захищати від кислотних дощових вод (від яких газобетон, як і всі інші карбонатні сполуки, повільно розкладаються), то при зведенні фасадних стін необхідно враховувати наступне: бажано, щоб матеріали несучої та фасадної стіни (а це керамічна цегла) були однорідними, тобто мали б однаковий або близькі коефіцієнти лінійного температурного розширення. Тоді не буде ніяких проблем при прив’язці фасадної стіни до несучої стіни за допомогою гнучких зв’язків (не буде тріщин). І в цьому випадку газобетон – не найкращий вибір для зведення несучих огороджувальних стін.

Догори